Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.hdzva.edu.ua/handle/repoHDZVA/735
Title: Лукін Єфим Іудович (1904-1999) : біобібліографічний покажчик наукових праць за 1926-1994 роки : до 115-річниці від дня народження видатного педагога і вченого
Authors: Шакула, Зінаїда Іллівна
Фетісова, Олена Володимирівна
Свириденко, Галина Віталіївна
Зінченко, Тетяна Олександрівна
Keywords: гідробіологія
п’явки
зоологія
еволюція
фауна
Issue Date: 2019
Publisher: РВВ ХДЗВА
Citation: Лукін Єфим Іудович (1904-1999) : біобібліографічний покажчик наукових праць за 1926-1994 роки : до 115-річниці від дня народження видатного педагога і вченого / укладачі : З. І. Шакула, О. В. Фетісова ; за ред. Г. В. Свириденко, Т. О. Зінченко ; Наукова бібліотека ХДЗВА. – Харків, 2019. – 53 с.
Abstract: Біобібліографічне видання присвячене 115-річниці від дня народження видатного вченого, доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри зоології та дарвінізму Харківського зооветеринарного інституту Є. І. Лукіна. Бібліографія охоплює перелік друкованих праць, публікації про його науково-педагогічну діяльність та життєвий шлях. Довідковий апарат складають алфавітний покажчик публікацій, іменний та предметно-тематичний покажчики. Єфим Іудович багато сил і часу віддавав науково-організаційній діяльності, здійснював наукові дослідження у галузі гірудології, гідробіології. Він автор та співавтор понад 130 наукових праць у тому числі загальновідомого підручника «Зоологія». Очолювана ним кафедра зоології та дарвінізму ХЗВІ протягом 30 років була центром підвищення кваліфікації викладачів зооветеринарних і сільськогосподарських вищих навчальних закладів СРСР. Значну увагу приділяв Є. І. Лукін і поповненню зоологічного музею, який при ньому набув довершеності. Він є також засновником науково-педагогічної школи гідробіологів. Ядро цієї школи складали у різні роки В. Б. Захаренко, А. М. Борисенко, В. М. Епштейн, Р. А. Огуль, В. М. Кравченко, В. Ф. Гнатченко, Т. М. Ахмедова. Продовжувачі наукової школи професора Ю. І. Лукіна на кафедрі кандидати біологічних наук Е. Б. Дембіцький і В. В. Попов, доктор наук, професор О. С. Тертишний. Видання призначене науковцям та спеціалістам у галузі зоології, гідробіології, екології, студентам, аспірантам та викладачам відповідних закладів освіти, широкому загалу читачів.
URI: http://repository.hdzva.edu.ua/handle/repoHDZVA/735
Appears in Collections:Біобібліографічні покажчики

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Lukin.pdf1.32 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.