Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.hdzva.edu.ua/handle/repoHDZVA/900
Title: Лукашов Іван Іванович (1901-1970) : біобібліографічний покажчик наукових праць за 1927-1976 роки : до 120-річчя від дня народження
Authors: Шакула, Зінаїда Іллівна
Фетісова, Олена Володимирівна
Свириденко, Галина Віталіївна
Зінченко, Тетяна Олександрівна
Keywords: Лукашов Іван Іванович
епізоотологія
туберкульоз
атрофічний риніт
Issue Date: Nov-2020
Publisher: РВВ ХДЗВА
Citation: Лукашов Іван Іванович (1901-1970) : біобібліографічний покажчик наукових праць за 1927-1976 роки : до 120-річчя від дня народження / укладачі : З. І. Шакула, О. В. Фетісова ; за ред. Г. В. Свириденко, Т. О. Зінченко ; Наукова бібліотека Харків. держ. зоовет. академії. – Харків : РВВ ХДЗВА, 2020. – 65 с.
Abstract: Біобібліографічне видання присвячене 120-річчю від дня народження видатного вченого в області епізоотології, талановитого педагога, та громадського діяча, доктора ветеринарних наук, професора, Заслуженого діяча науки УРСР, член-кореспондента ВАСГНІЛ, завідувача кафедри епізоотології ХВІ, потім ХЗВІ (1931–1941, 1944–1970) І. І. Лукашова. Лукашовим Іваном Івановичем створена відома школа епізоотологів. Основні наукові дослідження професора Лукашова і його учнів присвячені питанням епізоотології, клініки, діагностики, профілактики та заходам боротьби з хронічними хворобами (інфекціями): туберкульозом, паратуберкульозом, атрофічним ринітом, а також вірусними хворобами (інфекційний енцефаломієліт коней, віспа свиней, хвороба Ауєскі, ящур та інші). В результаті цього опубліковано понад 150 наукових робіт. Він є автором першого підручника з епізоотології українською мовою. Під науковим керівництвом професора І. І. Лукашова виконано і захищено 23 дисертації на ступінь кандидата і 4 – на ступінь доктора ветеринарних наук. Бібліографія охоплює повний перелік друкованих праць, дисертацій, що виконані під його керівництвом, публікації про його науково-педагогічну діяльність та життєвий шлях. Довідковий апарат складають алфавітний покажчик публікацій, іменний та предметно-тематичний покажчики. Видання розраховане, на науковців та спеціалістів у галузі ветеринарної медицини, студентів, аспірантів та викладачів відповідних закладів освіти, широкий загал читачів.
URI: http://repository.hdzva.edu.ua/handle/repoHDZVA/900
Appears in Collections:Біобібліографічні покажчики

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Lukashov_.pdf534.41 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.